Recenzie Sennheiser

Sennheiser Set 860

Overený zákazník MALL.SK Jozef

Pridané: 31. januára 2023

• Zatial skusam,som spokojny

Zatial dobry,kvalitny zvuk a zrozumitelne a rychle nastavenie, este by som doporucil aj ponuku na sluchadlo,vyuzitie pre dve osoby

Pridané: 23. januára 2023

(naposledy upravené 23. januára 2023)

• Skvely zvuk
  • Trosku nestsbilne v usiach pri behu
Sennheiser HD 600

Sennheiser HD 600

Overený zákazník Techhouse Overený zákazník

Pridané: 20. januára 2023

(naposledy upravené 20. januára 2023)

Zakúpený v Techhouse

• cena - mal som už hromadu slúchadiel a HD600 má výbornú cenovku zato čo ponúka. Pre mnoho ľudí je HD600 endgame a tento 20 rokov predávaný model tu nie je len tak pre srandu. Sú to proste slúchadlá ktoré zahrajú všetko, za dobrú cenu a vydržia roky. Všetko čo sa tam dá opotrebiť je nahraditeľné buď originálnymi dielami alebo napríklad amazon/ebay/aliexpress má čo ponúknuť tiež.
  • zvuk - čo k tomu dodať, je to fenomenálny zvuk. Každému sedí iný prejav ale HD600 mne osobne neskutočne dobre sadli. Nemám rád prebasovanosť a HD600 skutočne ponúka vyvážený a neutrálny zvuk. Mnoho ľudí by povedalo že majú slabé basy. Takto to ale správne má hrať a samozrejme je nutnosť prehrávať z poriadneho zdroja. Integrovaná zvukovka z toho určite nevytiahne takmer nič. Chce to ideálne externý DAC/AMP. Dosť sa tieto slúchadlá porovnávajú s HD650. Vraj je tam malý rozdiel že sú HD650 basovejšie/tmavšie. Podľa mňa je rozdiel dosť zásadný a HD650 u mňa neuspeli. Hifiman HE400i a Sundara sú tiež porovnávané a mal som možnosť ich poriadne otestovať. HE400i ponúkne lepší soundstage ale ak to porovnám s HD600 tak vyhráva Sennheiser. Soundstage nie je všetko. Druhé menované Sundara sú veľmi zvukovo podobné HD600vkám. Musím priznať že Sundara má zvukovo mierne navrch. Dokáže to prehrať s väčšou presnosťou, lepší soundstage a celkovo ak zhodnotím zvuk tak Sundara je mierne lepšia. Prečo som aj tak pre seba zvolil HD600? Pretože zvuk je síce najpodstatnejší ale zase ak ostatné nevýhody v prípade Sundara dosť zasahujú do celku ako takého tak som nemohol inak. Spomínane slúchadla od hifimanu sú extrémne ťažké, nepohodlné a na počúvanie hudby v trocha dlhšom časovom úseku to úplne kazí pôžitok z hudby. Každé pohnutie hlavou cítiť pretože je to kolos s váhou takmer 400g. Hifimany sú nemotorné a veľké. Ich ďalšia nevýhoda je životnosť. Vyzerajú kvalitne na prvý pohľad a aj v rukách pôsobia výborne. Lenže už po nejakom čase je zrejmé že je to inak. Most sa začne droliť, pady na mušliach sa začnú trhať a ani kábel nemajú nijak zvlášť kvalitný. Môj kus mal prelomený kábel z výroby. Takže už po krátkej dobe nutnosť investovať ďalšie peniaze do výmeny týchto dielov ale čo s tou váhou 400g? Nič sa tam nedá robiť a preto u mňa hifiman nemá miesto.
  • vyhotovenie - HD600 sú síce prevažne z plastu ale aj tak je to kvalita. Môžem sa spoľahnúť na životnosť a primeranú odolnosť domácemu využitiu.
  • pohodlnosť - ultra ľahké a pohodlné slúchadlá! Keď ich už mám dlhšie nasadené na hlave tak normálne treba dávať pozor aby som od PC stola nevstal aj so slúchadlami pretože sú tak pohodlné že je ľahké na nich zabudnúť. Keďže mám aj repro tak je to pochopiteľné ale ukazuje to ako pohodlné HD600vky sú.
  • Kábel je pomerne fajn kvalita. Tenký a krásne flexibilný. V základe ale 3m dĺžka čo je pre mňa zbytočnosť navyše. DAC/AMP mám priamo na stole a teda stačí 1,2m. Kábel je v základe 3,5mm jack a má adapter na 6,3mm s upevnením cez závit. Je to výborné riešenie čo sa týka spoľahlivosti. Zacvakávacie sú menej dobré. Mne vadí hlavne tá dĺžka a ako nevýhodu by sa dalo brať aj proprietárny konektor ktorý ponúka len Sennheiser. Je to síce pevné a odolné ale v roku 2023 by som viac prijal 3,5mm jack do oboch mušlí. Odporúčam kábel ktorý sa predáva na nemeckom amazone. Poštovne je relatívne lacné a vyšlo to na 23€
  • Dĺžka pribaleného kábla 3m a proprietárny konektor...

Rozhodne odporúčam a kto si chce ušetriť čas a nervy tak nekupujte si hifiman. Nechcem krivdiť a drahšie modely budú zrejme kvalitné v každom ohľade ale tie vypísané vyššie u mňa pohoreli. Mal som ich možnosť používať a ľutujem že som hneď na začiatku nekúpil HD600. Spomedzi drahších Sennheiser slúchadiel ako sú HD650 a HD660 je to podľa mňa horší zvuk. HD600 je síce základný model a trocha lacnejší ale zároveň paradoxne pre mňa znejú najlepšie. Nemal som možnosť vypočuť si HD800 resp. HD800S. Zrejme je to jediný kus slúchadiel spomedzi drahších ktoré by som vôbec zvažoval.

Overený zákazník MALL.SK Marek

Pridané: 19. januára 2023

Zakúpený v MALL.SK

Pohodlné slúchadlá od obľúbenej značky. Iba návod stojí za (doplňte si čo chcete). Spárovanie s mobilom šlo rýchlo. Spárovanie s iným zariadením (PC, TV) už som musel pozrieť na Youtube, ale je to jednoduché. Párovaci režim zapnete tak, že po zapnutí slúchadiel stále držíte zapínacie tlačidlo (asi 4 sekundy), kým kontrolka nezačne blikať medzi modrou a červenou farbou. Good Luck.

Sennheiser HD458 BT

Sennheiser HD458 BT

Pridané: 11. januára 2023

Zakúpený v Alza.sk

• veľmi pekný, detailný, zvukový prednes
  • kvalitné _pasívne_ utlmenie okolitých zvukov
  • praktické skladacie prevedenie, pribalené púzdro
  • neúčinné ANC
  • výpadky zvuku cez BT
  • kostrbaté aktualizovanie firmware

Neúčinné ANC
Nedá sa prakticky rozlíšiť, kedy je ANC zapnuté a kedy vypnuté. Zvuk v slúchadlách sa zmení, čiže "niečo sa deje", ale zvuk z okolia preniká do slúchadiel s rovnakou hlasitosťou. Testovacie okolnosti: obývačka, TV zapnutý na hlasitosť kľudného rozhovoru, v slúchadlách tichá hudobná pasáž alebo bez zvuku. Ak ide do slúchadiel hudba (mimo veľmi tichých pasáží), tak z okolia nepočuť nič, vďaka pasívnemu utlmeniu. Prepnutie ANC nemá vplyv.
Doplnenie: ANC má, podľa návodu, fungovať proti jednotvárnemu zvuku, ako napr. hučanie alebo vrčanie motora. To som neskúšal.

Výpadky zvuku
Výpadky nastávajú, keď sú slúchadlá pripojené súčasne ku dvom zariadeniam. Situácia: Slúchadlá mám pripojené ku počítaču a ku mobilu. Počúvam zvuk z počítača. Rozsvietim displej na mobile - nastane výpadok zvuku cca 1/4 sekundy. Po chvíli displej mobilu zhasne - opäť výpadok cca 1/4 sekundy.

Aktualizovanie firmware
Po spárovaní slúchadiel s aplikáciou Sennheiser Smart Control, aplikácia ponúkne aktualizáciu firmware z verzie 5.6.0 na verziu 5.8.0. V prvej časti aktualizácie sa slúchadlá cca 3 krát reštartujú (usudzujem z hlášky "Power on"), ďalej sa už nedeje nič. Slúchadlá sa po čase samé vypnú. Ak sa aj starám, aby sa nevypli (stlačím raz za čas nejaké tlačidlo), nepomôže to - inštalácia sa nedokončí. Aplikácia zobrazuje hlásenie "Installation in progress! 2 minutes remaining." do nekonečna (Najdlhšie som vydržal necelé 2 hodiny, stále zostávali 2 minúty.) Skúšal som aktualizovať 3 krát.
Ďalší večer som skúsil aktualizáciu ešte raz a konečne sa podarila!

Pridané: 26. decembra 2022

• Vyborny zvuk
Sennheiser IE 100 PRO Wireless

Sennheiser IE 100 PRO Wireless

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 20. decembra 2022

(naposledy upravené 20. decembra 2022)

• kvalita

prilis strucny obrazkovy navod

Sennheiser HD 650

Sennheiser HD 650

Pridané: 19. decembra 2022

Zakúpený v Alza.sk

Legendárne slúchadla, vždy keď sa k ním vrátim, tak som prekvapený ako dobre znejú.

Overený zákazník Alza.sk Tonky

Pridané: 17. decembra 2022

Zakúpený v Alza.sk

• Super zvuk na cenovú kategóriu, vyrovná sa vyšším triedam
  • veľmi dobre pasívne tlmia okolité zvuky
  • dajú sa pekne zložiť (mušla do mušle)
  • možnosť prispôsobiť si zvuk cez appku
  • kvalitné spracovanie náušníkov
  • kvalitná konštrukcia
  • chýba pripojenie na 3,5 jack
  • neobsahuje žiadny obal/púzdro, mohlo byť aspoň látkové
  • teraz v zime, keďže nosím bundu s vyšším golierom si často pri otočení hlavou prepnem skladbu kedže na spodnej strane pravej mušle je posúvacie tlačidlo
  • konštrukcia je kvalitná, avšak cítiť plastové spracovanie
  • pri zapnutí by mohli povedať aj zostávajúce percento batérie inak treba stále pozrieť cez app

Overený zákazník MALL.SK Oli

Pridané: 14. decembra 2022

Zakúpený v MALL.SK

Oproti druhej generácii vylepšili skoro všetko: menšia krabička, menšie slúchadlá, väčšie pohodlie, lepší zvuk, ANC, vylepšená aplikácia a nižšia cena oproti druhej generácii. Aj druhá generácia bola výborná ale tieto sú ešte lepšie. Sú to najlepšie hrajúce true wireless slúchadlá. Hrajú tak dobre ako niektoré prémiové náhlavné slúchadlá a niektoré aj prekonajú. Niekoho môže odradiť vysoká cena ale tá zodpovedá kvalite.

Sennheiser E845

Sennheiser E845

Overený zákazník MUZIKER.sk Ričardes

Pridané: 5. decembra 2022

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Výborný zvuk aj bez ekvalizéra
  • Kvalitné vyhotovenie
  • Dobrý pomer ceny a kvality
  • Ťažký

Overený zákazník HiFisluchadla.sk Zdeno

Pridané: 15. novembra 2022

Zakúpený v HiFisluchadla.sk

Maximálna spokojnosť super zvuk krásne basy.

Sennheiser Sport True Wireless

Sennheiser Sport True Wireless

Registrovaný používateľ Registrovaný používateľ

Pridané: 2. novembra 2022

• Výborný zvuk bohatý na všetky pásma. Stabilné pripojenie. Funkciami bohatá aplikácia Sennheiser Smart Control. Nadpriemerná výdrž. Odladené dotykové ovládanie.
  • Samotná veľkosť slúchadiel. Napriek bohatému príslušenstvu, riziko nepohodlia pri malých ušiach.

Začnem mierne negatívne. Ak máte malé uši a nemáte možnosť ich priamo vyskúšať, existuje riziko, že ich v žiadnej kombinácii štupľov a háčikov v balení do ušnice jednoducho uspokojivo a pohodlne nedostanete. V každom prípade, ak tento problém reálne hrozí pri každom wireless modely, pri tomto je výraznejší a to nie len kvôli väčšiemu telu. Ak sa však máme baviť o nejakých negatívach, tu som zároveň aj skončil. Prevažujú len klady, pozitíva a sociálne istoty. Konkurenciou bežne používaný gumený nástavec tu vystriedal....nazvime ho háčik, ktorý slúchadlá zachytí v ušnici, takže nevypadnú ani pri prudších pohyboch, či behu. Čo je ešte lepšie, silikónový háčik v niekoľkých rozmeroch nemá na slúchadle fixnú pozíciu, takže ho môžete neobmedzeným pootáčaním úplne prispôsobiť uchu. Jednoduché, praktické a funkčné. Zvukový výstup Sennheiser zvládol výborne. Testované na najlepšom dostupnom kodelu, aptX, (v aplikácii sú kodeky dokonca voliteľné). Basy sú príjemné, mäkké, nezakrývajúce zvyšné pásma. V režime Aware výraznejšie. Stredy mierne strácajú v pásme okolo 3 kHz, akustické nástroje a vokály ale stále zostávajú čisté a krásne separované. Výšky rovnako netlačia na pílu, ani pri vyššej hlasitosti neunavujú. Celkové naladenie je skôr analytické, kde vynikajú akustické nástroje, hovorené slovo, jazz. Eqalizerom si ho však môžete doladiť podľa svojho gusta. Samozrejme existujú lepšie znejúce slúchadlá, v danej kategórii ich ale možno považovať za referenciu. Priložené štuple majú v každej veľkosti 2 vyhotovenia, ktorých mierne odlišný zvuk je ľahko nastaviteľný a synchronizovaný v priloženej aplikácii Sennheiser Smart Control. Aplikácia je veľmi intuitívna, párovanie absolútne bezproblémové, spojenie stabilné. Režim Focus zvýrazní pasívne odhlučnenie, režim Aware má basovejšie naladenie s nižšou izoláciou. Rozdiel však nie je výrazný. Plnohodnotná náhrada za aktívne potlačenie hluku to samozrejme nie je, ja ale túto funkciu v rámci športu nepotrebujem, dokonca neodporúčam. Výrazné odrezanie od okolitého sveta nemá z bezpečnosťou nič spoločné. ANC má zmysel pri cestovaní, nie pri behu. Absencia tejto nezmyselnej funkcie aspoň stlačila cenu. Ovládanie dotykom je veľmi intuitívne a hlavne presné, konkrétne funkcie si navyše môžete predefinovať v aplikácii. Pri bežnom používaní a štandardnej hlasitosti nie je problém s výdržou cca 7 hodín (s energiou v puzdre cca 27 hod.), ochrana proti vlhkosti IP54 dostačujúca. Sumár? Ak ich dokážete pohodlne dostať do ucha a nevadí Vám ich veľkosť, prípadne uprednostňujte zvuk pred praktickosťou, jednoznačne ide o jedny z najlepších slúchadiel v danej triede.

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 2. novembra 2022

• Kvalita , zvuk za tu cenu
  • Obal

Pridané: 27. októbra 2022

Zakúpený v Alza.sk

• kvlitný zvuk a dobre sedia
Sennheiser E945

Sennheiser E945

Overený zákazník MUZIKER.sk Stefan B

Pridané: 4. októbra 2022

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Velmi kvalitný a pekne spracovaný mikrofón s čistým zvukom.
Sennheiser HD 25 PLUS

Sennheiser HD 25 PLUS

Overený zákazník MUZIKER.sk Overený zákazník

Pridané: 3. októbra 2022

(naposledy upravené 1. decembra 2022)

Zakúpený v MUZIKER.sk

Seriózne pracovné slúchadlá. Robustná konštrukcia. Zvuk adekvátny cene, značke a určeniu.

Sennheiser Momentum Wireless 4

Sennheiser Momentum Wireless 4

Pridané: 1. októbra 2022

• Kvalita zvuku
  • Dotykove ovladanie
  • Pripojenie k viacerym zariadeniam sucasne
  • Mute tlacitko mikrofonu
  • 60h vydrz
  • Nausniky by mohli mat viac priestoru na ucho
  • Bugy v aplikacii

Sennheiser nesklamal a priniesol na trh perfektne bezdrotove sluchadla so spickovym zvukom. Mozem ich porovnavat so Sony WH-1000XM5, ktore som vracal, lebo hrali ako priemerna cina za 50e.
Momentum 4 hraju uzasne, po zvukovej stranke im nie je co vytknut. Oproti Sony maju slabsie ANC, to je fakt, ale stale dost slusne. Dotykove ovladanie mi pride lepsie ako Sony, najme preprinanie medzi ANC a transparentnym rezimom. Pripojeniek k dvom zariadeniam sucasne je velmi prakticke a funguje vyborne. Kvalita mikrofonu je dobra a sluchadla pouzivam tiez na homeoffice a meetingy cez PC. Ako jedny z mala sluchadiel maju Mute tlacitko mikrofonu. Nie je problem ich mat na hlave aj niekoľko hodin.

Sennheiser CX 300S

Sennheiser CX 300S

Pridané: 23. septembra 2022

• Nemajú basy

Overený zákazník Alza.sk Anton

Pridané: 15. septembra 2022

• super zvuk
  • podpora appky
  • púzdro (zipsovacia taštička) v balení
  • kvalita ANC skoro na nulovej úrovni

Zobrazujem 41 - 60 zo 228 recenzií 1 2 [ 3 ] 4 5...12